Dietetyk nie taki straszny

Dietetyk nie taki straszny

DIETETYKA A MOŻE PSYCHOLOGIA

W odróżnieniu od większości programów dietetycznych mających za cel kontrolowanie wagi utrata masy ciała nie jest tu najważniejsza, aczkolwiek ją też zmniejszysz i to znacznie. Kluczową sprawą jest stworzenie indywidualnego programu odżywiania. Nasz program oparty jest na wiedzy dietetycznej, który będzie wsparciem dla ludzi w ich procesie zmiany związanej z wagą ciała, ze stylem życia, z poznaniem zasad zdrowego odżywiania w różnych etapach życia, z rozwojem osobistym, z chęcią dobrego samopoczucia. Ucząc ludzi świadomego odżywiania, motywujemy i wspieramy ich po to, by zaczęli świadomie kontrolować swoje życie, by odkryli i doświadczyli jak wiele umiejętności posiadają, jak ogromna jest ich wewnętrzna mądrość. Program przyczynia się do wzrostu poczucia własnej wartości, odzyskania wiary w siebie, wreszcie do pokochania siebie samego i swojego ciała. Nasz program pomoże ci w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji dotyczących świadomego odżywiania.

TYLKO TY MOŻESZ DOKONAĆ ZMIANY W SWOIM ŻYCIU

Nasze informacje, diagnozy, ćwiczenia, jadłospisy pozwolą ci dowiedzieć się więcej o sobie i swoich nawykach żywieniowych, które zawsze możesz zmienić tak, by czuć się dobrze ze sobą w każdej chwili i w każdych okolicznościach.

* Program dietetyczny.

Większość z nas wie , co mogłaby robić, by zdrowiej żyć. Teoretycznie wiemy, ile i jak jeść, w jakim stopniu być aktywnym fizycznie. Dlaczego więc na co dzień nie przekładamy tej wiedzy na praktykę? Nasz program rozwoju obejmuje:

1. Twój plan działania (jak zmienić się już dziś?)

W pierwszej kolejności należy przeprowadzić analizę aktualnego stylu życia, sposobu żywienia- twoich nawyków żywieniowych i stanu zdrowia.

2. Zmiany postaw wobec zdrowia – niezależnie czy chcesz schudnąć, przytyć czy też mieć więcej energii.

3. Jak odzyskać chęć do życia.

Ostatnim punktem jest stworzenie – w zależności od sposobu odżywiania, stylu życia, celów- osobistego planu odżywiania, którym będziesz się cieszył przez całe życie. Plan odżywiania w odróżnieniu od większości programów kontrolujących wagę ciała nie koncentruje się wyłącznie na dietetycy i utracie kilogramów, jego unikalność polega na tym, że odnosi się do ciała, umysłu i ducha.

Każdy z nas boi się zmian. Lubimy żyć w środowisku, które dobrze znamy. Nowe rzeczy nie zawsze są przez nas pożądane – ze wzg. na poczucie bezpieczeństwa. Nie doświadczamy nowych sytuacji, korzystamy z dobrze nam znanych przekonań i nawyków – boimy się tego co nowe. Zapraszamy cię w podróż mimo tego lęku. Podejmij wyzwanie dotyczące zdrowego stylu życia i zmierz się z różnego rodzaju trudnościami, przeszkodami, ścieżkami na skróty i pokusami.

Ćwiczenie na dobry początek. Jeśli nosisz zegarek na lewej ręce, załóż go dziś na prawą rękę. Zaobserwuj, jak czułeś się na początku zmiany, a jak pod koniec dnia. Jakie wnioski możesz z tego dnia wyciągnąć:).